ذرت‌های سمی و آلوده امحاء یا برگردانده خواهد شد

ذرت‌های سمی و آلوده امحاء یا برگردانده خواهد شد

اخبار
رییس سازمان ملی استاندارد ایران با اشاره به وجود مقادیری ذرت آلوده وارداتی در کشور گفت: به دستور رییس جمهوری، این انبارها به کشور صادرکننده ارجاع داده و یا امحاء می‌شود.

به گزارش اگروفودنیوز ، نیره السادات پیروزبخت در حاشیه  مراسم تجلیل از پژوهشگران برتر سازمان ملی استاندارد در گفت وگو با خبرنگاران با بیان اینکه بررسی ها برای چگونگی انهدام این ذرت های آلوده در دستور کار است، افزود:  طبق دستور رییس جمهوری این ذرت ها می بایست منهدم یا مرجوع شوند و قرار نیست که این ذرت  ها مورد استفاده قرار گیرند.

خانم پیروز بختدر ادامه به سهم ایران در بازار حلال جهانی اشاره کرد و افزود: سهم ما در این بخش  به صورت واضح زیاد نیست؛ به این دلیل که  هر تولیدی که در ایران انجام می شود، از غذا گرفته تا پوشاک و خدمات مانند هتل داری تابع ضوابط شرع مقدس اسلام بوده و در ذات خود حلال است.  با بیان اینکه ۴۲ گواهی مشترک در این خصوص با وزارت جهاد کشاورزی داریم، اظهار داشت: کشورهایی مانند روسیه و ارمنستان خواستار صدور گواهی برای گرفتن سهم از بازار حلال شدند وقتی این گواهی صادر می شود صادرات ما به این سمت گرایش می یابد.

وی ادامه داد: کالاهای زیادی مانند لبنیات صادر می کنیم اما بدون گواهی حلال ولی در ذات حلال هستند، بنابراین گواهی ها را بگیرند و سهم ما از این بازار بیشتر می شود.

ذرت, ذرت آلوده

نتیجه‌ای پیدا نشد.
keyboard_arrow_up