القای گل انگیزی

القای گل انگیزی

گلدهی مطلوب در درختان، هم در تعداد گل و هم در کیفیت گرده افشانی و به صورت تعادلی قابل بررسی می باشد. هر چند این موارد به عوامل گوناگونی مانند عوامل محیطی، دما، نسخه ژنتیکی گیاه و عوامل مدیریتی بسیار وابسته هستند، اما کاربرد برخی از محصولات خاص باعث بهبود کیفیت گلدهی و گرده افشانی خواهد شد.

این موارد اغلب در گروه اقدامات مدیریتی قرار می گیرد. ذکر این نکته ضروری است حتی در شرایط اوپتیموم مدیریتی نیز امکان دستیابی به کارایی فراتر از نسخه ژنتیکی گیاه مقدور نمی باشد. به عبارت دیگر هر گیاه یک عملکرد پتانسیل دارد که با اقدامات مدیریتی می توان به پتانسیل عملکرد دست یافت.

گلدهی در درختان

برای تشویق گیاه به تولید جوانه گل معمولاً از کودی‌هایی استفاده میشود که حاوی درصد کمی ازت، درصد بیشتری فسفر و مقادیری پتاسیم باشند. به عبارت دیگر کودهایی مانند 10-50-10 دکو ایتالیا یا کرسنت، اگر به همراه کمی آهن کلاته مانند دکو آیرون 6، منگنز و به خصوص روی و بر باشد، برای تولید گل ایده آل است.

 اما از همه اینها بهتر کودهایی هستند که به صورت تخصصی برای گلدهی تولید شده اند، مانند کود فلاورینگ آگرارس که باعث القای گل انگیزی می شود. این محصول نه تنها باعث بهبود گلدهی می شود، بلکه به دلیل وجود برخی از محصولات همراه ویژه، باعث استحکام بافت های نگهدارنده گل و میوه نیز شده و از ریزش محصول در اثر بد گرده افشانی نیز جلوگیری می کند.

flowering, فلاورینگ, گل انگیزی, گلدهی

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

keyboard_arrow_up